Telefony wsparcia dla osób w kryzysie

W ciągu ostatniego roku sytuacja spowodowana pandemią koronawirusa zmieniła całkowicie nasze życie. Zmiany te dotyczą nie tylko codziennego funkcjonowania, przestrzegania różnego rodzaju obostrzeń, ale przede wszystkim naszego samopoczucia.  W codziennym życiu, każdy z nas jest podatny na pogorszenie zdrowia psychicznego. Światowa Organizacja Zdrowia definiuje  zdrowie psychiczne jako stan dobrego samopoczucia, dlatego aby zadbać o samych siebie oraz osoby w naszym otoczeniu, powinniśmy  nauczyć się pielęgnować zdrowie psychiczne. Każdy z nas radzi sobie z emocjami w inny sposób, dla jednych jest to rozmowa z kimś bliskim, dla innych spotkanie z psychologiem. Oprócz tych form wsparcia stworzone zostały specjalne telefony, z których każda potrzebująca pomocy osoba może skorzystać.

Więcej informacji na ten temat znajduje się na Formy wsparcia – Student (uniwersytetradom.pl)